Zrajeme a dozráváme

Počítačově řízené dozrávání zboží zaručuje nejvyšší kvalitu banánů pro zákazníka v jakémkoli ročním období.

Naše zásady manipulace s banány

  • Banán je citlivý na mechanické poškození. Pád kartonové krabice z výšky 30 cm může způsobit otěr a následné hnědnutí banánů.
  • Banány se uchovávají při teplotě 11 – 18 °C (optimum 14 °C), nižší teplota nebo průvan mohou způsobit poškození plodu.
  • V raném stádiu zralosti se banány skladují v uzavřené fólii (mikroklima), při dozrávání se fólie otevře, aby se zajistila ventilace plodu.
  • Krabice s banány nesmí být fixovaná ochrannou fólií, ale musí být zajištěná přirozená ventilace.

Příklad kvality z našeho portfolia

SCB banány 100% kvalita

Compagnie Fruitere jako producent, dopravce, dovozce a poskytovatel dozrávání, zajišťuje úplnou sledovatelnost produktu a zaručuje tak bezpečnost potravin. Compagnie Fruitere vlastní jednu z největších distribučních sítí v Evropě (ve Francii, Velké Británii, Španělsku a Portugalsku). V Maroku poskytuje svým zákazníkům 20 vlastních dozrávacích zařízení, v ostatních zemích má hustou síť partnerů pro dozrávání, důležitým partnerem je i Hortim.

SCB = nejlepší africké banány

Vykoupán v africkém slunci a vypěstovaný s největší péčí. Takto banány značky SCB získávají svou unikátní a neodolatelnou chuť, která je mimořádně bohatá a intenzivní.

Během jejich 9ti měsíčního vegetačního období jsou SCB banány pěstovány v souladu s principy integrovaného zemědělství. Jde zejména o:

  • Značná omezení používání pesticidů, např. pěstování banánovníků SCB in vitro a ve školkách bez GMO, díky čemuž jsou více odolné vůči chorobám.
  • Každodenní péče o banánovníky je v drtivé většině prováděna ručně.
  • Ochrana půdy. Půda se systematicky nechává ležet ladem, používá se rotace plodin a program zalesnění, kde už bylo zasazeno přes 1 milion stromů.
  • Banánové plantáže značky SCB Premium jsou držiteli certifikace Global Gap a ISO 14001.

Co říkají naši zákazníci?

Zákazníci hodnotili anonymní vzorky banánů z Afriky (SCB), Střední a Jižní Ameriky a také organické odrůdy z Dominikánské republiky. Banán značky SCB se umístil takto:

1. místo
Nejlepší celkový vzhled
“Chceš ho sníst”
1. místo
Struktura v ústech
1. místo
Chuť, typická pro zemi původu
1. místo
Poměr kupní ceny a kvality