Certifikáty

Certifikát IFS

International Food Standard je zaměřený na ty výrobní společnosti v potravinářském sektoru, které vyrábí značkové potraviny pro potravinový obchod a představují management kvality a management systému rizika speciálně u potravin.
Záměrem IFS je především stanovení požadavků na zabezpečení zdravotně nezávadných potravin při výrobě se silným zaměřením na provozní předpoklady.


 

BIO certifikát

Společnost Hortim International spol. s r. o. je držitelem certifikátu "Obchod a zpracování produktů ekologického zemědělství" na základě kontroly a osvědčování bioprodukce dle zákona č. 553/2005 Sb., kterým se mění zákon č. 242/2000 Sb. o ekologickém zemědělství, z důvodů kontrolní činnost navíc zahrnuje ověřování výrobců a zpracovatelů krmiv pro ekologické chovy zvířat vzhledem k požadavku vyplývajícímu z nařízení Rady Evropské Unie o ekologickém zemědělství č. 834/2007. BIO certifikát pro Brno a Prahu.


 

Zlatý dukát

Prestižní ocenění Zlatý dukát uděluje redakce časopisu moderní obchod za vynikající výkony v potravinářství a obchodě. O jeho udělění rozhoduje nezávislá porota, která se skládá z odborníků a významných osobností. Na rozdíl od žebříčku top 50 obchodních společností (rovněž sestavován časopisem moderní obchod), který vychází pouze z kvantitativních hledisek, se porota při udělování zlatého dukátu rozhoduje podle kvalitativních ukazatelů.
Symbolickým vzorem tohoto vyznamenání je zlatý dukát, který nechal poprvé ve 14.století razit český král Jan Lucemburský.


Top Retailer 2002/2003 cena za nápad roku

Cena udílená společností Incoma.
Cena za nápad roku za kontinuální inovaci a snahu zvyšování hodnoty.